Spotkanie pomiędzy FC Heidenheim i VfB Stuttgart na obiekcie Voith-Arena - wynik końcowy 2-0

W meczu 10. kolejki ligi Bundesliga, FC Heidenheim podejmowało na własnym boisku drużynę VfB Stuttgart. Spotkanie rozgrywane w Voith-Arena było pełne emocji, choć na przerwę obie ekipy schodziły z bezbramkowym remisem. Ostatecznie to gospodarze sięgnęli po zwycięstwo, pokonując rywali 2-0. Wynik ten wpisuje się w ich dobre występy w ostatnich tygodniach. Sędzią tego meczu był Florian Badstubner z Niemiec.

FC Heidenheim vs VfB Stuttgart - Bundesliga, 10. kolejka

Mecz pomiędzy drużynami FC Heidenheim oraz VfB Stuttgart miał miejsce w sobotę, 5 listopada o godzinie 16:30 na Voith-Arena w ramach 10. kolejki Bundesliga.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0 na korzyść gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo, ale po przerwie drużyna FC Heidenheim zadała kilka ciosów VfB Stuttgart, zdobywając dwie bramki w drugiej połowie.

W 70. minucie J. Schöppner strzelił pierwszego gola dla gospodarzy po asyście J. Beste. Drużyna VfB Stuttgart próbowała odpowiedzieć, ale ich wysiłki nie przyniosły skutku. W ostatnich chwilach meczu, T. Kleindienst podwyższył prowadzenie FC Heidenheim, zdobywając drugą bramkę w 90. minucie.

Obie drużyny otrzymały żółte kartki, przyznane Normanowi Theuerkaufowi z FC Heidenheim w 44. minucie oraz Erenowi Dinkçiemu w 74. minucie. Z kolei Atakan Karazor i Waldemar Anton z VfB Stuttgart także otrzymali żółte kartki, odpowiednio w 67. i 74. minucie.

Sędzią tego spotkania był Florian Badstubner z Niemiec.

FC Heidenheim będzie teraz przygotowywał się do kolejnych meczów z Bayernem Monachium, VfL Bochum oraz RB Lipsk. Natomiast VfB Stuttgart zmierzy się z Borussią Dortmund, Eintrachtem Frankfurt oraz Werderem Brema.